Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
19 lip 2016

Przedstawiciel Urzędu Gminy dokonuje odczytu stanu wodomierzy zamontowanych w nieruchomości Odbiorcy usług w terminach przewidzianych w “Umowie o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków”.

Najczęściej stosowana częstotliwość odczytów to:

  • raz na kwartał w przypadku odbiorców posiadających wodomierz
  • co dwa miesiące dla odbiorców ryczałtowych


W celach kontrolowania wskazań i stanu technicznego wodomierzy Urząd Gminy może również dokonywać dodatkowych odczytów sprawdzających w terminach innych, niż te wynikające z cyklu rozliczeniowego. Odbiorca jest zobowiązany do umożliwienia przedstawicielowi Urzędu Gminy dokonania takiej kontroli w każdym czasie.

W przypadku braku dostępu do wodomierza głównego przedstawicielUrzędu pozostawia w nieruchomości Odbiorcy zawiadomienie o swoim pobycie z prośbą o przekazanie aktualnego stanu wskazań wodomierza do biura Urzędu Gminy osobiście lub telefonicznie.

W uzasadnionych przypadkach Odbiorca ma prawo domagać się od Urzędu Gminy kontroli prawidłowości wskazań wodomierza. W razie potwierdzenia prawidłowości działań wodomierza przez organ posiadający stosowne uprawnienia koszty przeprowadzenia postępowania reklamacyjnego ponosi Odbiorca.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia