Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
25 sty 2022

Udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach w Programie Oświatowym - Mali Wielcy Odkrywcy

Program oświatowy Mali Wielcy Odkrywcy to kolejna inicjatywa, która skierowana jest do placówek przedszkolnych. Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzenia doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauka i wzbudzić w nich chęć do poznawania otaczającego świata. W programie przygotowani trzy naukowe tematy: światło, magnetyzm oraz woda. Te trzy fascynujące obszary zaintrygują każdego przedszkolaka.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego mają za sobą pierwsza tematykę - „Sekret światła. Ach ten cień!”. Podczas przeprowadzonych zajęć, dzieci poznały naturę światła, a także wynalazki, które dają nam światło. Przybliżona została również postać Ignacego Łukasiewicza. Po przeprowadzonych doświadczeniach: zabawa z cieniem, mały-duży cień, zegar słoneczny, dzieci obejrzały przygotowany przez nauczyciela teatr cieni.

Kolejnym tematem będzie magnetyzm. Czekamy na niego z niecierpliwością! Zachęcamy również do zaglądania na Facebooka - Być jak Ignacy https://m.facebook.com/bycjakignacy, gdzie można znaleźć różne ciekawostki naukowe.

 

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia