Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
22 mar 2019

Wraz z nastaniem wiosny na działkach budowlanych zaczyna się ożywiony ruch. Osoby, które planują budowę nowego lokum dla rodziny zaczynają poszukiwania wolnych parceli. I dla jednych i dla drugich pomocny może być portal informacyjny, uruchomiony z inicjatywy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Pod adresem https://budowlaneabc.gov.pl/ zostały zebrane i omówione tematy z kilku zakresów.

Jeśli szukamy informacji o budowie lub remoncie domu zajrzyjmy do części „Praktyczny poradnik inwestora”. Znajduje się tu kilka ilustracji z zaznaczonymi punktami. Wystarczy kliknąć w wybraną część budynku, by dowiedzieć się jakie procedury obowiązują przy remoncie danego elementu, a jakie przy jego budowie.

W „Praktycznym poradniku inwestora” znajdziemy również takie działy jak: Najważniejsze przepisy (Prawo budowlane, Zakres i forma projektu budowlanego, Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki); Procedury budowlane (Zgłoszenia, Pozwolenia na budowę, Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, Odstępstwo od przepisów budowlanych, Rozpoczęcie robót budowlanych i oddanie obiektu do użytkowania, Samowola budowlana); Czynności i opracowania geodezyjne (Mapa do celów projektowych i plan sytuacyjny, Wyznaczenie obiektów w terenie, Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza).

Jest też we wspomnianym portalu poradnik dotyczący wyrobów budowlanych, informacje o charakterystyce energetycznej budynków oraz kwalifikacji zawodowych, występujących w budownictwie i dziedzinach pokrewnych, a także rozdział poświęcony najczęściej zadawanym pytaniom.

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia