Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
15 cze 2018

15 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Gościnnej odbył się kolejny, a ostatni w tym roku szkolnym, koncert muzyczny z udziałem Pana Hanusza Kowalczyka, Pana Macieja Pietrzaka i Pana Adama Kaszy, który na co dzień gra w legendarnym zespole Rezerwat.

Tematem spotkania była jak zwykle podróż muzyczna – od Mozarta po czasy współczesne. Znów popłynęły dźwięki znanych utworów. Większość od razu rozpoznała muzyczny motyw przewodni „Lata z radiem”.

Uczniowie poznali budowę klarnetu. Został on rozłożony przez Pana Macieja na części. A więc po kolei… Klarnet składa się z czary głosowej, korpusu dolnego i górnego, baryłki oraz ustnika ze stroikiem. Pan Maciej udowodnił, że na klarnecie można zagrać melodię, nawet gdy zostaje on pozbawiony poszczególnych części ( z wyjątkiem ustnika).

Chętni uczniowie mogli również spróbować swoich sił gry na tym instrumencie. Wyłoniono zwycięzców najgłośniejszej oraz najdłuższej gry na klarnecie.

Dzięki Panu Adamowi uczestnicy koncertu poznali różne style gry na gitarze basowej od rock and rolla, reggae, bluesa po utwory muzyki jazzowej.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia