Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 maj 2018

W środę 16 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościnnej mieli okazję udać się do Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach. Dzieci zostały zapoznane z pracą biblioteki, zasadami wypożyczania książek- jak wygląda obecnie karta biblioteczna, ile pozycji liczy księgozbiór oraz kiedy powstała biblioteka. Podczas prezentacji uczniowie podziwiali wybrane książki: największą, najmniejszą, 3D oraz dźwiękowe. Wszyscy odbyli spacer po bibliotece i mieli okazję bliżej przyjrzeć się księgozbiorom.
Największą atrakcją dla dzieci był teatr
Kamishibai, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Po wysłuchaniu historii opowiedzianej przez P. Martę Wiernicką uczniowie spróbowali własnych sił w przygotowanie pięknie ilustrowanych kart pt. „Bajka o księżniczce”. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to dla wszystkich prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii. Przedstawioną historię obrazkową uczniowie zabrali do szkoły.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia