Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 sty 2018

Bezpieczeństwo uczniów jest dla nas priorytetem. Dlatego, każdego roku nasza szkoła realizuje zadania związane z realizacją programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Od września uczniowie klas I uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane, merytoryczne materiały edukacyjne IX edycji programu.
Na zakończenie działań przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie, którego głównym celem było podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy pierwszoklasistów, zdobytej podczas zajęć realizowanych w ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
W ramach Testu najmłodsi uczniowie odpowiadali na pytania umieszczone na stronie www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Po zakończeniu testu, każdy jego uczestnik otrzymał informację zwrotną z uzyskanym wynikiem oraz mógł sprawdzić, gdzie i dlaczego popełnił błąd, a także jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

W tegorocznej edycji Testu pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi stosowania elementów odblaskowych oraz zasad związanych z sygnalizacją świetlną. Najmłodsi uczniowie wiedzą również, gdzie szukać wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach oraz kto najlepiej odpowie na ich pytania w tym zakresie. Wśród najbardziej odpowiednich osób do udzielenia informacji związanych z bezpieczeństwem dzieci wskazały rodzica lub nauczyciela. Większości pierwszoklasistów trudności nie sprawiły również pytania związane z bezpieczeństwem w szkole oraz używaniem niebezpiecznych akcesoriów. Ponadto, dzieci doskonale wiedzą, że w razie jakichkolwiek problemów powinni poinformować dorosłych – rodziców lub nauczycieli, którzy służą im radą i pomocą. Co bardzo istotne – najmłodsi wykazali się również wiedzą, jak należy się zachowywać, kiedy zostają sami w domu. Dzieci wiedzą, że pod nieobecność rodziców nie powinny otwierać drzwi do domu osobom, których nie znają.
Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom imponującej wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa. Cieszymy się, że dzieci doskonale wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu, w szkole czy na drodze. Mamy nadzieję, że tę wiedzę będą każdego dnia wprowadzać w życie. Jesteśmy przekonani, że informacje o bezpieczeństwie, zawarte w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, na trwałe pozostaną w pamięci naszych uczniów.
 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia