Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
03 maj 2021

230  rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dziś wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczpospolitej. Święto Narodowe 3 Maja obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. To niestety kolejne tak skromne uroczystości ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

W imieniu mieszkańców naszej gminy Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk i Przewodnicząca Rady Gminy Aneta Karbowiak złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikami w gorzkowickim Rynku. Kwiaty składał także Radny Powiatu Piotrkowskiego Oskar Kuliński w imieniu Zarządu oraz Rady Powiatu Piotrkowskiego, w tym naszych radnych - Krzysztofa Rawickiego i Krzysztofa Mroczkowskiego. Podczas składania wiązanek uczestniczyły delegacje pocztów sztandarowych.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia