Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
30 kwi 2021

Dzień Flagi - Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.                   

 A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.    

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasze przedszkolaki, w tygodniu poprzedzającym święta majowe, wzięły udział w licznych działaniach pod hasłem „Polska, moja ojczyzna”. Zaproponowane przez wychowawców grup różnorodne zadania rozbudzały w dzieciach poczucie tożsamości narodowej, szacunek do symboli narodowych, a także do języka ojczystego. Przedszkolaki wysłuchały legendy o trzech braciach „Lechu, Czechu i Rusie”, nauczyły się wiersza patriotycznego Władysława Bełzy znanego pod tytułem „Katechizm młodego Polaka”. Następnie odszukały Warszawę na mapie Polski i wybrały się na wirtualny spacer po stolicy. W tematykę Święta Flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe”.Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowany materiał .Dzieci starsze doskonale odpowiadały na zadawane zagadki,rozpoznawały godło i flagę wśród innych państw świata, wykonały pracę plastyczną – polskie godło metodą origami, zaś młodsze dzieci poradziły sobie z układaniem puzzli,przedstawiających nasze symbole narodowe. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali ,z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego -nasz  hymn narodowy.  Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, przedszkolaki samodzielnie wykonały z papieru flagi Polski, którymi udekorowały przedszkole i swoje domy .W ten sposób podkreśliły i obchodziły  Dzień 2 maja Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dla naszych przedszkolaków był to czas wspaniałej lekcji patriotyzmu, uświadomienia sobie  i przypomnienia, że są Polakami,a Polska to ich Ojczyzna .

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia