Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
12 kwi 2021

Projekt „Bez glutenu i laktozy - nietolerancje pokarmowe u dorosłych” - podpisanie umowy

„Bez glutenu i laktozy - nietolerancje pokarmowe u dorosłych” to kolejne zadanie publiczne Powiatu Piotrkowskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia, jakie będzie realizowane razem ze Stowarzyszeniem Klub Rowerowy TANDEM.

Umowę ze strony Zarządu Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim podpisali Starosta Piotr Wojtysiak oraz Wicestarosta Dariusz Magacz, zaś ze strony Klubu Rowerowego Tandem Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Gadecka oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Jan Krakowiak.

W ramach realizacji zadania zorganizowane zostaną następujące wydarzenia:

  • wykład na temat rodzajów, objawów oraz rosnącej obecnie liczby nietolerancji pokarmowych u osób dorosłych. Zostanie on połączony z warsztatami kulinarnymi, podczas których uczestnicy zadania będą mogli się nauczyć, jak przygotować zdrowe dania i przekąski ze szczególnym uwzględnieniem dań bez glutenu i laktozy. Podczas wydarzenia odbędzie się także prezentacja książek dotyczących zdrowia, które dostępne są dla czytelników w Bibliotekach Publicznych w Gorzkowicach, Rozprzy i Łękach Szlacheckich.

  • wykład pn. „Właściwości lecznicze miodu i produktów pszczelich”.

Zadanie zostanie dofinansowane z budżetu Powiatu Piotrkowskiego w formie dotacji w kwocie 5.000 zł.

Źródło: Powiat Piotrkowski - Starostwo Powiatowe - Strona główna | Facebook

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia