Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
30 lis 2016

Miła atmosfera, zapachy jak z domowej kuchni i aż ręce same rwą się do pracy. Roześmiane twarze uczniów ze SP w Gorzkowicach świadczą o naprawdę mile spędzonym popołudniu w murach szkoły. Samorząd Uczniowski wraz z pomocnikami miał nie lada frajdę przy wspólnym wyrabianiu ciasta i pieczeniu świątecznych pierników. Uczniowie spisali się na medal, gdyż oprócz kuchennego ubioru zadbali o potrzebne produkty od blach i foremek aż po miód, mąkę, przyprawy i jajka. 

Pod czujnym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego – p. Izabeli Jachimczak i p. Anety Krawczyk dzieci w skupieniu wyrabiały i wałkowały ciasto oraz wycinały wzory świątecznymi foremkami. Zapach wydobywający się z piekarników był tak zachęcający, że wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali rezultatów. 

W tym przedświątecznym ferworze zajęć swoją obecnością zaszczycili nas specjalni goście – Wójt Gminy Gorzkowice p. Alojzy Włodarczyk oraz Dyrekcja SP w Gorzkowicach – p. Arkadiusz Krasoń          i p. Katarzyna Kowalska. To dzięki sekretnej metodzie przygotowania ciasta przez naszych gości i uczniów pierniki udały się wyśmienicie.

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcenie nam czasu.

Dziękujemy także p. Renacie Ziemba za pomoc w przygotowaniu czapek kucharskich.

Ponadto, dziękujemy również kierownikowi świetlicy i stołówki szkolnej p. Magdalenie Ościk za przygotowanie dla nas kącika do swobodnej pracy twórczej oraz p. Marioli Pielużek za pomoc w przygotowaniu stoisk pracy i opiekę nad uczniami. Dziękujemy również p. Agnieszce Kubiak i p. Agnieszce Sobczyk, które nie pozostawiły pracujących w pocie czołą uczniów samych.

Podziękowania kierujemy również w stronę naszych szkolnych cukierników (Kamila Fiktus, Anna Dąbrowska, Martyna Gandziarowska, Wiktoria Mikołajczyk, Sylwia Krakowiak, Sylwia Góźdź, Julia Krasoń, Szymon Jeż, Julia Bąkowicz, Maria Dolot) którzy czerpiąc satysfakcję z mile spędzonego popołudnia, zaspokoili także głód świeżo upieczonymi piernikami.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia