Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 maj 2019

 

„Żyłem, pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności”

Pod takim hasłem rozpoczęliśmy dzisiejsze obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Henryka Sienkiewicza oraz najciekawsze fragmenty z utworów pisarza. Zobaczyliśmy na naszej scenie między innymi takie postacie jak: Staś, Nel, Kali, Latarnik, Basia, Michał Wołodyjowski, Zagłoba. Uczniowie wspaniale wcielili się w swoje role i wprowadzili nas w atmosferę panującą na kartach utworów naszego patrona.

W tym uroczystym dniu Dyrektor Szkoły Pan Arkadiusz Krasoń wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na najbardziej autentyczne przebranie postaci z utworów Henryka Sienkiewicza.

Ponadto, w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursach zorganizowanych wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Gorzkowicach.

W dzisiejszym dniu zakończyła się realizacja projektu Fundacji Santander i Santander Banku „Tu mieszkam, tu zmieniam”, która w naszej szkole przebiegała pod hasłem „SANTANDEROWO – ROWEROWO”. W związku z tym został podsumowany udział uczniów w konkursach oraz nastąpiło oficjalne otwarcie nowo powstałego parkingu rowerowego przez Wójta Gminy Gorzkowice Pana Alojzego Włodarczyka, Dyrektora oddziału Santander Bank w Piotrkowie Trybunalskim Panią Magdalenę Adaszek oraz gospodarza placówki Pana Arkadiusza Krasonia w obecności uczniów i zaproszonych gości.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia