Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
20 maj 2019

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programach Unii Europejskiej

Owoce w szkole - uczniowie klas I-V szkół podstawowych

Mleko w szkole - uczniowie klas I-V szkół podstawowych.

Właściwe nawyki żywieniowe powinny być wykształcone w okresie dzieciństwa, dzięki temu nie tylko zapewniamy prawidłowy rozwój dziecka, ale także sprawiamy, że jako osoba dorosła będzie ona miała mniej problemów wynikających z niewłaściwego odżywiania się.

Jak powszechnie wiadomo – mleko i jego przetwory to niezastąpione źródło białka oraz najłatwiej przyswajalnego wapnia – bezcennego składnika niezbędnego do prawidłowej budowy młodych kości i zębów.

Mleka i jego przetwory mogą zapewnić dobrą kondycję młodego organizmu. Niezmiernie ważne jest szerzenie wśród naszych najmłodszych i starszych uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych. Bogata w niezbędne składniki i witaminy porcja mleka – to budulec zdrowego organizmu dziecka oraz zapewnienie prawidłowego funkcjonowania dorosłego człowieka.

Owoce i warzywa są w diecie dziecka niezbędne. Powinny urozmaicać dania główne składając się na nie w pokaźnym procencie oraz stanowić smaczne i zdrowe przekąski między posiłkami. Mają w sobie składniki, których nie sposób przecenić. Ich dostarczenie dziecku pozwala mu nie tylko na właściwy rozwój w czasie wzrostu, ale także zachowanie zdrowia w wieku dorosłym. Warto także podkreślić, że zawarte w owocach i warzywach witaminy (szczególnie C, ale też A, E, K i kwas foliowy) mają znaczny wpływ na poziom odporności dziecka.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia