Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
19 maj 2019

W dniu 18 maja 2019r., w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbyła się uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny, związana z obchodami 99 Rocznicy Urodzin Świętego Jana Pawła II Wielkiego. Gospodarzem uroczystości był Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II. Msza Święta koncelebrowana była przez sześciu Kapelanów Zakonu. Oprawę muzyczną zapewniła nasza Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Kozubowicza. Po zakończeniu Mszy Świętej miała miejsce światowa prapremiera Hymnu Św. Jana Pawła II do którego muzykę i tekst napisał mieszkaniec Grabostowa Rycerz Zakonu Lech Kacperski. Hymn został wykonany przez naszą orkiestrę i Chór Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcją dr Zofii Borkowskiej. Całością dyrygował Tomasz Kozubowicz. Następnie Chór z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej zaprezentował siedem encyklik papieskich Św. Jana Pawła II.

Generał Zakonu dr Krzysztof Wąsowski podziękował Wójtowi Gminy Gorzkowice Alojzemu Włodarczykowi za obecność orkiestry w uświetnieniu obchodów rocznicowych.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia