Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
22 mar 2019

„Oto wiosna na obrazku.
Grzeje uszy
w słońca blasku.
Kwiat jej zakwitł
na sukience,
i na ręce...”

Tak o wiośnie pisała Dorota Gellner, autorka wielu bajek i wierszy dla dzieci. Dziś, 21 marca 2019 roku swoją opowieść o nadejściu wiosny snuli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Klasy I-III przygotowały na tę okazję okrzyki i hasła witające nadchodzącą porę roku. Po zaprezentowaniu ich, najmłodsi uczniowie tradycyjnie już pożegnali zimę w asyście wspaniałej Marzanny. Gdy wszyscy zyskali pewność, że Pani Zima została skutecznie przegoniona i na pewno nie odważy się wrócić, można było bez obaw rozpocząć Pokaz Mody Ekologicznej, który zgromadził w hali sportowej wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej. Było to bardzo kolorowe i niecodzienne wydarzenie. Młodzi modele i komentatorzy z ogromnym entuzjazmem i wiosenną energią prezentowali stroje ekologiczne. Każda klasa przygotowała na tę okazję kreację z materiałów recyclingowych. Pokaz odbywał się pod hasłem „Zanim coś wyrzucisz, pomyśl trzy razy” i choć pomysł ubierania się w gazety czy też plastikowe butelki należy oczywiście traktować z przymrużeniem oka, to akcja została zorganizowana aby nam przypomnieć, że wszystko da się powtórnie wykorzystać, dzięki czemu możemy oszczędzić nie tylko czas i pieniądze ale przede wszystkim mamy szansę ochronić naszą planetę przed zaśmieceniem. Drugą część dnia wypełniły uczniom pokazy filmowe, w salach lekcyjnych odbywały się bowiem seanse mini kina.

Pierwszy Dzień Wiosny zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski. Po raz kolejny ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie działający w tej organizacji.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia