Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 sty 2019

W dniach 15-17 stycznia 2019 r. od godz. 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej miał miejsce XVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Teatralnych “Wręczyckie Jasełka 2019” Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość. Do udziału w przeglądzie mogły się zgłosić zespoły teatralne z całej Polski. Każda grupa miała 30 minut czasu na przedstawienie sztuki. W tegorocznej edycji wzięły udział 33 zespoły w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – IV, klasy V-VIII oraz gimnazja i grupy teatralne. Celem konkursu było przede wszystkim kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych jak również konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych , ale także rozbudzenie zainteresowań żywym słowem i teatrem, pokonanie nieśmiałości, tremy, uczenia obucia ze sceną, rozwijanie uzdolnień teatralnych oraz zacierania barier jak również pobudzenie postawy kreatywnej w procesie zdobywania umiejętności wyrażania myśli i uczuć.

Komisja w składzie :

-Krystyna Koziołek – reżyser teatralny,

-Elżbieta Miszczyńska - etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie ,

-Danuta Rykała- kierownik Gminnej biblioteki Publicznej we Wręczycy Wielkiej

oceniła 33 przedstawienia jasełkowe. Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach podobał się tak bardzo, że jury przyznało nam I miejsce.

Komisja doceniła duży wkład pracy wszystkich zespołów w przygotowanie przepięknych kostiumów i elementów dekoracji. Podziękowała opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi, która zaowocowała wspaniałymi przedstawieniami dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń. Pogratulowała Wszystkim i życzyła samych udanych i niezapomnianych występów na Gali Finałowej , na którą to Komisja zaprosiła 3 najlepsze Koło teatralne w tym „Przedszkolne Gwiazdeczki” z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach „Widzi mi się” z Katolickiej Szkoły Podstawowa w Częstochowie - Słoneczka z klasy II b Szkoły Podstawowa we Wręczycy Wielkiej.

I tak oto ,dnia 20.01.2019r. pojechaliśmy ponownie do Wręczycy Wielkiej, na Galę Laureatów. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie ,,PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania "Zielony Wierzchołek Śląska". Wystąpiliśmy przed pełną salą widowiskową ,na której zasiedli zaproszeni goście, mieszkańcy ,inne wyróżnione zespoły oraz rodzice naszych dzieci ,którzy przybyli ,by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i jeszcze raz obejrzeć to wspaniałe przedstawienie. Miło nam było odebrać dyplomy i nagrodę za zajęcie I miejsca w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Teatralnych “Wręczyckie Jasełka 2019”

Ogromny wkład pracy dzieci, rodziców i wychowawców naszego Przedszkola zaowocowały wspaniałym finałem.
Jesteśmy dumni z tak wielkiego sukcesu. wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń. Jesteśmy dumni z tego wielkiego sukcesu.


 


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia