Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 lis 2018

W dniu 11 listopada 2018 w Gorzkowicach, odbył się festyn pn: „Ziemia Gorzkowicka - jej miejsce w kartach historii przełomu XIX i XX wieku”. Projekt, którego organizatorem był Gminno-Uczniowski Klub Sportowy zrealizowany został z okazji obchodów rocznicy 100. Lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W ramach imprezy odbyło się muzyczne widowisko patriotyczne – Dla Ciebie Polsko, które poprowadził Maciej Gogołkiewicz, wystąpili Anna i Romuald Spychalscy, Michał Mroziński a także Zespół Pieśni i Tańca Gorzkowice.

Program imprezy przewidywał bogatą tematykę, wśród której nie zabrakło krótkich wspomnień historycznych, pogadanek o wartościach: wolności i niepodległości oraz anegdot o Józefie Piłsudskim.

Impreza nie miała by miejsca gdyby nie wątki sportowe: - bieg niepodległościowy czyli bieg z wąsem dla Marszałka oraz mecz o niepodległość.

Dla dzieci przewidziano warsztaty plastyczne a dla młodzieży dyskotekę.

Wszyscy uczestnicy mogli skosztować kuchni i dań które lubił J. Piłsudski. Nie zabrakło pomidorowej, gęsiny oraz jabłecznika.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kwota dofinansowania 32.124,00PLN

Wpisany przez: AB

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia