Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
07 lip 2018

W dniu 7 lipca 2018 roku o godz. 16.00 odbyła się Biesiada Integracyjna w Szczukocicach „Dzień Prazoka” współfinansowana ze środków Powiatu Piotrkowskiego w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Prezes Stowarzyszenia KGW Szczukocice Pani Justyna Możdżeń powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się Pan Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice, Pan Zdzisław Miękus Kierownik Biura Informacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, Pan Józef Korpas członek zarządu Powiatu Piotrkowskiego, Pani Dorota Adamek, Pani Małgorzata Gadecka Dyrektor Biblioteki i Domu Kultury Gminy Gorzkowice, Pani Radna Halina Kukulska oraz wszystkich przybyłych gości.

Oficjalnego otwarcia dokonali goście honorowi Pan Alojzy Włodarczyk, Pan Zdzisław Miękus, Pan Józef Korpas oraz Pani Małgorzata Gadecka którzy powitali przybyłych gości i mieszkańców wsi, życząc udanej zabawy.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Szczukocice” złożyły serdeczne podziękowania dla Pana Alojzego Włodarczyka, Pana Zdzisława Miękusa, Pana Józefa Korpasa i Pani Małgorzaty Gadeckiej za okazaną pomoc i wsparcie w organizacji Biesiady Integracyjnej w Szczukocicach „Dzień Prazoka”.

Biesiada rozpoczęła się od części artystycznej zaprezentowanej przez dzieci i młodzież z Gminy Gorzkowice : Zuzanny Olczyk, Anastazji Pabich, Martyny Krasoń, Aleksandry Pielużek oraz Mileny Nowak, a następnie Zespołu Ludowego "Chrzanowianki i Dwa Janki".

Dla wszystkich uczestników biesiady Panie ze Stowarzyszenia KGW „Szczukocice” przygotowały poczęstunek w postaci stoiska z daniami regionalnymi.

W dalszej kolejności uczestnicy biesiady brali udział w przygotowanych atrakcjach takich jak: konkursy zespołowe i rywalizacje sportowe z nagrodami dla dzieci i dorosłych, zabawy z animatorem, balonowe show, trampoliny dla dzieci, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, quiz ze znajomości miejscowości oraz nawiązujący do historii i 20-lecia Powiatu Piotrkowskiego jak również finał i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Szczukocice oczami dziecka”. Dzieci mogły także nadmiar energii spożytkować na „Zamku dmuchanym” i trampolinie.

Podczas trwania imprezy czas umilała nam oprawa muzyczna profesjonalnie przygotowana przez Pana Arkadiusza Turniaka a zakończeniem wieczoru była poprowadzona przez niego dyskoteka, która trwała do późnych godzin.

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, dopisały humory – mamy nadzieję że miło spędzone sobotnie popołudnie na Biesiadzie Integracyjnej „Dzień Prazoka” w Szczukocicach będzie tradycja która będzie kontynuowana co roku.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Tekst artykułu przygotowały panie z KGW Szczukocice

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia