Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 maj 2018

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Dzieci zwiedziły miejscowe ZOO - najstarszą i najbogatszą w gatunki tego typu placówkę w Polsce. Czwartoklasiści ogdali tam m.in. Afrykarium - olbrzymi pawilon z kilkoma basenami, w którym można poznać mieszkańców środowisk wodnych różnych części Afryki, m.in. jeziora Tanganika, Morza Czerwonego, Kanału Mozambickiego. Wizyta we wrocławskim zwierzyńcu wprawiła dzieci w ogromny zachwyt.

Kolejnym, zapierającym dech w piersiach miejscem, które odwiedziliśmy we Wrocławiu, było Kolejkowo. To ogromna makieta, atrakcja tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śsk. W Kolejkowie zobaczyliśmy życie na wsi, towarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej, wcieliliśmy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców, a nawet plażowiczów.

Ponadto zwiedziliśmy Rynek wrocławski, gdzie dowiedzieliśmy się dlaczego zewsząd spoglądaj na zwiedzających krasnoludki.

Opiekę nad czwartoklasistami podczas całodniowej wycieczki sprawowali nauczyciele: p. M. Ościk, p. E. Turkowska, p. A. Maniecka, p. M. Wachura


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia