Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 mar 2018

Matematyka to nie tylko liczby i trudne zadania, ale również znakomita zabawa
i pasjonująca przygoda.

Dzień Matematyki został zapoczątkowany przez organizację "Word Education Games"
w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 268 tysięcy uczniów
z 98 krajów świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Z roku na rok święto cieszy się większym zainteresowaniem i bierze w nim udział coraz liczniejsza grupa szkół
z całej Polski.
W tym roku MEN aktywnie przyłączyło się do obchodów Dnia Matematyki. Święto przebiegało pod hasłem „ Matematyka od kuchni”.

Obchody Święta Matematyki w SP Krzemieniewice miały charakter konkursu między drużynami. W pierwszej części dzisiejszego dnia uczniowie z klas IV - VII wykonywali zadania przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a następnie rozwiązywali krzyżówki i rebusy matematyczne.

Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie jasnej strony tej nauki.

Nowoczesna formuła konkursu wywołała uśmiech na twarzach naszych uczniów oraz zachęciła ich do pogłębiania wiedzy matematycznej.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia